W czasie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby też mogą bezpowrotnie zostać utracone.

W czasie awarii komputera, a konkretnie dysku twardego, programy też mogą bezpowrotnie zostać utracone. Taką prywatną stratę można też jakoś przeboleć, ale przecież komputer jest głównie narzędziem książce oraz utrata związanych z nią informacjach jest dużo duża. Również stanowi w przypadku studentów tworzących rysunki na zaliczenie, prace semestralne, licencjackie, magisterskie i doktorskie.

Trudno nie każdy jest na tyle zapobiegliwy, by tworzyć kopie zapasowe swoich danych, na wzór na pendrive’ie oraz zarazem na dysku zewnętrznym. A kiedy „padnie dysk”, dane po prostu znikają.

Ale czy bezpowrotnie?

Na wesele nie. Istnieją wyspecjalizowane firmy budzące się odzyskiwaniem danych. Zupełnie nie należy potwierdzać tego realizować na swoją rękę, korzystając z „pięknych rad” odnalezionych w necie lub „usługi” kolegów informatyków. Każda, bodaj najmniejsza ingerencja w zepsuty dysk pogarsza myśl i utrudnia odzyskanie zasobów, i czasami sprawia to ciężkim.

Firmy trudniące się odzyskiwaniem danych znajdują się w wszelkim większym mieście, to nie powinno stanowić kłopotu z wstępem do specjalisty. Tymże dużo, że pomoc nie wymaga kontaktu osobistego. Dysk można dać i dostać za pośrednictwem kuriera.

Jakie „obrazy” ze karty komputera mogą świadczyć, że dysk uległ uszkodzeniu? W wielu przypadkach system operacyjny wyświetla użytkownikowi stosowny komunikat. Nie zawsze mowa w nim bezpośrednio o dysku, ale na przykład o systemie plików albo partycjach. Oczywiste są te zawsze dziwne dźwięki organizowane przez dysk, kiedy na przykład brzęczenie czy piszczenie.

Zatem jeżeli nawet dysk odmówił współpracy, nie jest co załamywać rąk. Eksperci w terenie odzyskiwania danych pomogą w wszelkiej sytuacji, właśnie o ile dane fizycznie wciąż się na dysku znajdują, bez sensu na jego uszkodzenie.

Jak wspomniano na wstępie, na dysku niejednokrotnie znajdują się dane bardzo podatne – np. baza klientów, ich możliwości personalne czy winiki badań lekarskich lub naukowych. Korzystając spośród usług doświadczonej nazwy nie powinien się obawiać, że informacje te „wyciekną” – działa ją dalece idąca poufność.

Opis admin

Check Also

Nexus 6 nowe technologie

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …