Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a nadal jest trochę czasu, by utworzyć się do tego niezwykłego turnieju

Reklama: Serwis RTV

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, ale wciąż jest niemało czasu, by przygotować się do tego znanego turnieju. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora, jeśli planujemy na nim patrzeć mecze? Oraz ewentualnie warto wraz z telewizorem kupić też soundbar? 

Zazwyczaj przystępując do sklepu z elektroniką widzimy ścianę telewizorów i nie do tyłu wiemy, który model ma wybrać. Często bierzemy ten, który zarekomenduje nam sprzedawca. Warto jednak wiedzieć, że telewizor telewizorowi nie jest regularny i podejmując powinniśmy zwrócić opinię na mało podstawowych cech. Zobaczcie to co jest znaczące przy wyborze telewizora, by patrzyć na nim mecze.

Przekątna ekranu i rozdzielczość

Zacznę przekątnej ekranu. Jest więc wciąż uwarunkowane miejscem, w którym telewizor będzie był lub ścianą, na jakiej będzie wisiał. Wybierajmy jednak największy, który tam się zmieści. Powinien pamiętać, że maksymalna przestrzeń sklepu i mnóstwo wystawionych tam telewizorów służy nam mylne wrażenie, że nawet 40-calowy telewizor będzie wspaniały do swego salonu. W rzeczywistości ujawnia się jednak, że mógłby stanowić większy. Między innymi w telewizorach Samsung przekątna sięga nawet 65, a nawet 88 cali, więc oglądanie meczu na połowie ściany daje ogromne wrażenie bycia w ośrodku akcji. Warto ale mieć, że chcąc tak szybki telewizor powinien go położyć w wygodnej odległości od kanapy.

Optymalizacja ruchu

Tam gdzie są wydarzenia sportowe, tam są ogromne emocje, ale same dużo skuteczne sceny, z jakimi nie każdy telewizor sobie świetnie poradzi. Największym faktem jest rozmycie obrazu, brak sile i smużenie podczas szybkich scen, jakich w trakcie oglądania meczu nie brakuje. Zamieszanie w miejscu karnym, długie podania przez całe boisko czy szybka wymiana podań, by wyprowadzić kontrę to jedynie wybrane modele, które nie mogą umknąć naszej uwadze. W ruchu, a szczególnie w skórze nożnej dzieje się wszystko szybko, zatem w telewizorze istotne jest odświeżanie formy i metody, które czuwają nad optymalizacją ruchu, by każda nawet najbardziej silna sprawa i łatwo kopnięta skóra była jak najpłynniejsza. Dlatego też wybierając telewizor, obowiązkowo powinien zwrócić opinię na odświeżanie, a właściwie jeszcze przetestować działanie matrycy, budując w biznesie jakiś krótki, dynamiczny materiał (np. skrót meczu nagrany na pamięci USB).

Tryb sportowy

W telewizorach można znaleźć tryby ustawienia obrazu. Wybierając telewizor pod mecze warto spróbować czy wśród zabiegów istnieje te ten wykonany z pamięcią o fanach piłki nożnej. Tryb Ruch w telewizorach Samsung dzięki specjalnym ustawieniom obrazu i dźwięku sprawia, że wyświetlane kolory są także dużo intensywne (tak, trawa stanowi niezwykle zielona), a dźwięk stoi się bardziej przestrzenny. Co dobre, tryb sportowy aktywuje te funkcję automatycznego nagrywania najważniejszych czynników meczy. Wystarczy, że do telewizora podłączymy dysk twardy lub pamięć USB, aby nagrać najważniejsze składniki meczu. Jak na stadionie zwiększy się poziom hałasu, bo dzisiaj był faul lub padała bramka, na zewnętrznej pamięci podłączonej do telewizora zostanie zapisany fragment konkursie na 15 sekund przed tym doświadczeniem i 15 sekund po. Dzięki temu stare kontakt do swoich powtórek i potrafimy wyrobić sobie nasze danie na problem doświadczeń na boisku.

Warto i połączyć telewizor ze smartfonem i zastosować w obu aplikację Goal+. Będziemy potrafili więc podejrzeć statystyki meczu i wyświetlić szczegółowe informacje przed, w trakcie a po obejrzanym meczu, bezpośrednio na obrazie w sytuacji półprzezroczystych tabel.

Smart TV?

Dziś warto podłączyć telewizor do Internetu. Smart TV to opcję oglądania tysięcy filmów za pośrednictwem takich aplikacji jak Player.pl. Netflix czy HBO. Dzięki Smart TV pamiętamy też dostęp do materiałów wideo w rozdzielczości 4K, muzyki, gier, a ponadto aplikacji, możemy połączyć telewizor z własnymi narzędziami i dawać film ze smartfonu czy tabletu, a i sterować telewizorem za pomocą komend głosowych i gestów dłoni.

Zakrzywiony albo nie?

Zakrzywiony ekran w telewizorach to zmiana i wszystek dziwi się czy przy zakupie nowego telewizora iść z postępem czasu oraz wybrać zakrzywiony, czy że przecież zostać przy płaskim ekranie. Niewątpliwie zakrzywione ekrany posiadają własne wartości, które dają, że człowiek także bardziej łączy się na tym, co bada i przewiduje się tak, jakby był w centrum akcji. Przede wszystkim jesteśmy doświadczenie, że polski telewizor jest silniejszą przekątną ekranu niż w rzeczywistości, a wygięcie ekranu i właśnie odpowiedni poziom zakrzywienia, sprawia że poszerza się pole widzenia. Ważne istnieje te to, że przy telewizorach zakrzywionych odległość własnych oczu z ekranu jest zgodna również jak patrzymy na wprost kiedy i przy krawędzi ekranu.

Co nam daje soundbar?

Soundbar to nic innego jak listwa z głośnikami i bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym, która po pierwsze zajmuje bardzo mniej miejsca, a po drugie niekiedy jest czasami większe szanse niż dobrej klasy kino domowe. Soundbar można umieścić bezpośrednio pod telewizorem i co dobre, te potrafi być zakrzywiony.

Ogromną zaletą soundbarów jest oszczędność miejsca oraz fakt, że odnoszą się z telewizorami bezprzewodowo, co niweluje odwieczny kłopot z plątaniną kabli. Nie potrzebujemy denerwować się o rozstawienie głośników po salonie, bo teraz wystarczy jedna listwa z głośnikami, które dają szczegółowy a dodatkowo przestrzenny dźwięk chociażby w postaci HD (96 kHz/24 bit) o łącznej mocy trafiającej do 350W. Mogę zatem zapewnić, bo sam przy telewizorze mam soundbar zaś nie zastąpił go na nic nowego, no chyba, iż byłby wtedy nowszy model.

Telewizor i soundbar mogą z powodzeniem działać jak swoje centrum rozrywki, jakie nie dość, iż jest bardzo wydajne to także ładnie pachnie oraz nie zajmuje więcej miejsca. Takie połączenie świetnie sprawdzi się podczas oglądania meczów – telewizor daje szczegółowy, dynamiczny obraz, a soundbar duży i wielki dźwięk.

Opis admin

Check Also

Końcem automatyzacji jest zrobienie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: program do planowania produkcji Systemy MES i APS to dwie różne kategorie oprogramowania dla produkcji. …