Jaki ruch jest najsłynniejszy w Korei Południowej?

Jaki sport jest najciekawszy w Korei Południowej? Odpowiedź że cię nieco zdziwić – istnieje więc Starcraft, czyli komputerowa kosmiczna strategia. E-sport powoli przebija się do mainstreamu, stojąc się równoprawną dyscypliną zmagań. Zapraszamy do bliskiego przewodnika po elektronicznym sporcie!

Korzenie zmagań przed ekranami komputerów sięgają aż do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1972 roku, na amerykańskim Uniwersytecie Stanforda, zrobiły się zawody w walce Spacewar. Dziewięć lat później słynna firma Atari zorganizowała The Space Invaders Championship – ogólnokrajowy (10 tysięcy uczestników) e-sportowy turniej, w jakim obowiązkiem było uzyskanie jak najszerszego wyniku. E-sport i jego wielki rozkwit nastąpił dopiero na starcie XXI wieku, jak to podłączenie do Internetu stało się powszechne, a prędkości transferu znacznie wzrosły. Zanim jednak elektroniczny sport przeniósł się w cyberprzestrzeń, ogromną popularnością napawały się tak zwane LAN party, czyli organizowane spontanicznie po domach oraz kafejkach internetowych wieloosobowe zmagania, w których komputery były podłączone ze sobą za pomocą kablowej sieci lokalnej (LAN). W drugim okresie triumfy święciły takie gry jak Quake III Arena, Counterstrike (popularny zresztą do dziś), Starcraft czy Unreal Tournament.

Obecnie e-sport dorobił się wielu eventów, w niniejszym przynajmniej kilkunastu o kontynentalnym i pełnym zasięgu. Od 2003 w Paryżu realizowane są eSports World Cup, więc po prostu mundial w internetowym sporcie. Żebym mieć moc do występu na tej świetnej imprezie, zawodnik lub system musi przebrnąć przez polskie eliminacje. W poprzednim roku setki graczy z całego świata rywalizowało w 6 tytułach na PC i konsole.

Opis admin

Check Also

Jak napisałem członek zarządu Barcy, negocjacje z Argentyńczykiem są już na świeżej prostej.

Jak powiedział członek zarządu Barcy, rozmowy z Argentyńczykiem są już na nowej prostej. Kwestią, nad …