Jak wydajnie naprawić swój telewizor?

REKLAMA: naprawa rtv Bydgoszcz

Nie zawsze może zdarzyć się tak, że po przywiezieniu naszego nowego telewizora do domu, dodatek będzie z nim nie tak :/ Niezależnie z wartości zakupionego odbiornika, wszystkiemu spośród nas może się to przydarzyć. Oto lista najczęściej będących usterek wraz z poradami, kiedy ważna je uniknąć.

Martwe punkty
To najczęściej występująca wada w telewizorach ciekłokrystalicznych. Widziana jest zwłaszcza w starych modelach ekranów, ale czasami można natknąć się nią też w najnowszych panelach. Martwy piksel (lub piksele) więc po prostu piksel, który nie świeci. Na monitorze możemy odkryć więc w skór czarnej plamki (widocznej ale jedynie z bardzo podobnej odległości).
Czy można się pozbyć martwych pikseli? Teoretycznie tak. Profesjonalna naprawa istnieje wprawdzie droga a tak właściwie nieopłacalna. Użytkownicy znaleźli jednak swoje środki na „życie” martwych punktów. Dajemy je jedynie w końcach informacyjnych oraz nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Nie poznawajcie tego w bloku 🙂
Najwygodniejszym wyjściem jest wykorzystanie z drinka z darmowych programów do naprawiania martwych pikseli (Bad pixels) – skuteczność w ostatnim przykładu jest różna. Innym, nieco partyzanckim rozwiązaniem, jest naciskanie przez ściereczkę długopisem na ekran w pomieszczeniu, gdzie spotyka się bad piksel.
Przeciwieństwem martwych pikseli są hot piksele, czyli miejsca, gdzie piksel świeci się cały chwila na sam kolor (zwłaszcza na biało).
Przy zakupie telewizora warto sprawdzić, czy marka, której odbiornik wybierzemy daje gwarancję na 0 martwych pikseli, jeśli tak, nie będziemy uważać problemów z zmianą telewizora na inny.
Szumy i rozmyty obraz
W przypadku ruchów na ekranie warto sprawdzić, albo na ostatnie zjawisko nie ma pomysłu inne urządzenie elektryczne podłączone do prądu, jak np. suszarka do włosów, czy odkurzacz. Jeśli jakiekolwiek inne sprzęty są odłączone, więc warto sprawdzić podłączyć inny kabel.
Jakość kabla (i przede każdym złącz) warto spróbować również jeśli zauważymy, że widok na ekranie swego telewizora się rozmywa. Jeśli wszystko płaci się stanowić w czasu, warto zobaczyć, jak wskazuje wyświetlanie filmu z innego źródła (np. odtwarzacza dvd). Dopiero jeśli potem będziemy obserwować rozmywanie się obrazu, powinniśmy zgłosić się do firmowego serwisu.
Kłopoty z podświetlaniem
Nie to zupełnie często będący problem podczas intensywnego użytkowania telewizora LCD. Ekrany tych telewizorów podświetlane są lampami CCFL, których żywotność wynosi od 2000 do 10 000 godzin. Stosująca się lampa może świecić słabiej, mrugać, lub podświetlać ekran na różowo. Kiedy spotkamy się z takimi problemami, nazywać to będzie, że odpowiednia jest wymiana lampy.
Samoczynne włączanie bądź wybieranie się telewizora
O ile nagłe wyłączenie się odbiornika nie jest pięknem strasznym (zdarza się przy kłopotach z dostawą energii), o tyle samoistne przyłączenie się telewizora w nocy może sprawić do zawału serca 😉 Ale jeśli wybieranie się telewizora nie jest zespolone z awarią prądu trzeba wydać go do serwisu. W różnym przypadku, że toż istnieć rzecz warunków występujących w miejscu, wilgotności powietrza itp. Powodem zapewne żyć jednocześnie atak na brzegach, a nawet potrafi więc istnieć wpływ portów podczerwieni z kolejnych urządzeń.
Jak może naszym odbiornikom wiele że się przydarzyć, jednak większość usterek można poprawić we prywatnym zakresie. Ważne by przed oddaniem telewizora do serwisu sprawdzić wszystkie danych. Zaoszczędzimy klimat oraz pieniądze.

Opis admin

Check Also

Nexus 6 nowe technologie

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …